Buddyzm

Jak wygląda buddyjskie wesele

Jak wygląda buddyjskie wesele

Kiedy myślimy o buddyjskim weselu, wiele razy obraz, który pojawia się nam w głowie, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Chcesz wiedzieć jak wygląda ten rytuał?

Kiedy myślimy o buddyjskim weselu, mogą pojawić się nam obrazy panny młodej w kolorowej sukni i księdza, który wygląda jak Dalajlama. Jednak wielokrotnie pojęcie jakie mamy z tradycji weselnych innych kultur, nie wygląda jak rzeczywistość. Buddyzm jako religia sama w sobie nie ma żadnego obrzędu małżeńskiego. Ta religia skupia się głównie na planie duchowym i zgodnie z tą samą filozofią, małżeństwo jest uważane bardziej za błogosławieństwo pary niż za sam fakt zjednoczenia. Według znawców, astrologia ma w tej religii ogromne znaczenie. Z tego powodu to mnisi dyktują wszystko, co wiąże się z zaangażowaniem i późniejszym zjednoczeniem pary, gdy zinterpretują astralne schematy panny młodej. W Tajlandii dokładny czas uroczystości jest ustalany przez mnichów po zapoznaniu się z datą urodzin pary młodej.

Podczas rytuału panna młoda stoi przed ołtarzem Buddy, przyjmując postawę całkowitego szacunku znaną jako „wai”, aby otrzymać błogosławieństwo buddyjskiego mnicha. Mnich prowadzi ceremonię i namaszcza pannę młodą i pana młodego pyłkiem i wodą święconą. Wszystko jest przyozdobione kwiatami i świecami, a w zamian oferowane jest jedzenie i dary Buddzie i mnichom. Młoda para, rodzina i goście gromadzą się i odmawiają święte modlitwy. Następnie panna młoda i pan młody zapalają wszystkie świece i kadzidło, ofiarując kwiaty i jedzenie Buddzie.

Muzyka i taniec

Muzyka i taniec są częścią wesela, wykonuje się tradycyjne tańce, które są różne dla kobiet i mężczyzn. Dlatego są takie zabawne i pełne radości. Kolory, muzyka i taniec zawsze przekazują prawdziwe szczęście. Kiedy przychodzi czas na bankiet, wszyscy próbują przysmaków, takich jak dania z wołowiny i wieprzowiny, zazwyczaj pieczone lub gotowane. Jest też mnóstwo potraw z ryżu i typowych tajskich słodyczy.