Religia

Dlaczego warto dokonać apostazji

Dlaczego warto dokonać apostazji

Apostazja to wyrzeczenie się Kościoła katolickiego przez każdą osobę, która została ochrzczona. Jest to zatem sposób na wycofanie się z tej instytucji. Jest to symboliczne usunięcie wszystkich zapisów z ksiąg kościoła.

Ale po co to robić Powody są różne, przede wszystkim dlatego, że dla Kościoła katolickiego każdy ochrzczony jest katolikiem, a więc zgadza się z jego doktryną, więc Kościół wykorzystuje liczbę ochrzczonych (bardzo wysoką, bo chrzest stał się mandatem, kwestią kulturową), aby narzucić swoje poglądy na ustawodawstwo i uzyskać przywileje.

Jeśli zostaniemy ochrzczeni, nie ma znaczenia, jak bardzo jesteśmy krytyczni wobec tej instytucji. Kościół katolicki argumentuje, że prawie 90% ludności jest ochrzczona i za każdym razem, gdy wypowiada się to opiera się o te dane argumentując, że popiera go większość społeczeństwa .

Wystarczy przypomnieć sobie jego rolę w ludobójstwie ludności tubylczej, jego udział w dyktaturze, jego sprzeciw wobec rozwodów, edukację seksualną i politykę antykoncepcyjną, narzucanie obowiązkowego heteroseksualizmu, to tylko niektóre aspekty, które wpływają na życie wszystkich.

Poznaj wszystkie religie świata

Obecnie Kościół jest jednym z głównych podmiotów sprzeciwiających się legalizacji aborcji, sprzeciwiających się prawu do decydowania osobom posiadającym zdolność do rodzenia dziecka.

Dlatego też apostazja jest krokiem wbrew ich polityce, za którą wszyscy płacimy. I tu pojawia się kolejna ważna kwestia, jaką jest rozdział kościoła od państwa. Pieniądze, które państwo daje kościołowi, do których musimy się dokładać z naszych podatków, dotacje dla szkół religijnych, a także na wynagrodzenia dla biskupów, księży i seminarzystów.

Rządy używają również obecności i wagi Kościoła jako wymówki, aby nie naciskać na stopniowe reformy, często nawiązując do faktu, że ludzie nie są gotowi na zmiany lub że należy spojrzeć na wszystkie strony. W ten sposób różne rządy nie promują rozdziału państwa i kościoła.