Religia

Jak mantry mogą zmienić Twoje życie?

Jak mantry mogą zmienić Twoje życie?

Różne rodzaje mantr mają różne rezultaty i efekty docelowe. Przynoszą korzyści ludziom korzystającym z nich na różne sposoby.  Istnieją mantry ogólne, na poprawę danego obszaru egzystencji, jak również specyficzne mantry, które są używane do określonych z góry  celów.  Te mantry muszą być recytowane na określonych częstotliwościach, aby działały. Oto kilka przykładów tego, jakie mantry można stosować.

Odprężające

Mantry mogą być używane do łagodzenia stresu.  Jeśli masz jakiekolwiek zmartwienia lub cokolwiek, co pozbawia Cię spokoju umysłu, rozważ użycie mantr przeznaczonych do tego celu.  Te mantry mogą składać się z pojedynczej sylaby lub nawet wersetu.  Pomagają w oczyszczeniu umysłu, ponieważ człowiek zmuszony jest skoncentrować się tylko na mantrze, którą recytuje.

Mantra może również pomóc w oderwaniu się od problemów, a nawet bólów.  Jeśli masz chroniczne bóle, które powodują stres.  Możesz spróbować i nauczyć się używać mantr.  Pomoże to z łatwością odwrócić uwagę od problemu, który Cię stresuje.  Uda ci się uciec i oczyścić umysł, a nawet zignorować ból.  Można to zrobić również przy ostrych bólach.

 Pozytywne myślenie

Ludzie, którzy mają tendencję do pesymistycznych i ogólnie negatywnych myślicieli, mogą bardzo skorzystać z używania mantr.  Jak podaje portal codzienne.pl, mantry mogą być używane jako self afirmacje.  Mogą pomóc w zmianie perspektywy życiowej danej osoby.  Pomoże to komuś uwierzyć w siebie, a moc wszechświata pomoże mu osiągnąć cele i marzenia w życiu.

To może pomóc komuś wieść dobre, udane życie i realizować swoje marzenia.  Udowodniono, że sukces zaczyna się w umyśle.  Jeśli potrafisz wizualizować, jak twoje sny zamieniają się w rzeczywistość, może się to zdarzyć.  Jeśli jednak możesz tylko wyobrazić sobie życiowego głupca z niezrealizowanych marzeń i nieszczęścia, to właśnie to otrzymasz.  Jeśli chcesz nauczyć się, jak odnosić większy sukces i życie, zacznij od zmiany sposobu myślenia i pozbądź się negatywności i zwątpienia.  Możesz to zrobić za pomocą mantr.

 Czystość

Czystość jest bardzo ważnym aspektem każdej duchowości.  Nie ma znaczenia, czy jesteś chrześcijaninem, muzułmaninem, hindusem czy buddystą.  Czystość jest niezbędna.  Ten atrybut zwykle zaczyna się w umyśle.  Istnieją specjalne mantry przeznaczone do tej konkretnej roli.  Pomagają oczyścić umysł i pozbyć się wszelkich złych lub negatywnych myśli, które normalnie wpływają na życie danej osoby.  Na przykład wszelkie uzależnienia lub perwersje seksualne mają swoje źródło w umyśle.  Jeśli chcesz pozbyć się tych nawyków, musisz oczyścić swój umysł.  Pozbądź się nieprzyjemnych myśli, które mogą Cię zaangażować w te działania.  Możesz to zrobić za pomocą mantr.

 Święty spokój

Możesz łatwo uzyskać spokój ducha, używając mantr.  Istnieją potężne mantry, zarówno w wersetach, jak i monosylabach, które mogą przynieść ci spokój.  Te mantry obracają się wokół aspektu wyobrażenia sobie jakości lub atrybutu, którego pragniesz w życiu.  Gdy raz to zwizualizujesz, ta cecha może zostać zaadaptowana w twoim własnym życiu.  Jedną z mantr, która jest powszechnie używana w tym celu, jest mantra Shanti.

Uważa się również, że mantra Aum wprowadza pokój w życie i ciało człowieka.  Delikatne śpiewanie tej mantry bardzo skutecznie uspokoi twój umysł.  Musisz się skoncentrować i robić to wielokrotnie.  Zaznasz spokoju w całym ciele.  Jeśli początkowo byłeś zestresowany, to całkowicie zniknie.  Nawet jeśli jesteś chory lub cierpisz, ta mantra sprawi, że zapomnisz o wszystkich niewygodach twojego ciała.  Wszystko, czego doświadczy twoje ciało, będzie spokojem.

Jeśli szukasz mocy duchowej, intonuj tę mantrę z mocą czystym, silnym głosem.  Upewnij się, że masz wiarę, aby zobaczyć, jak to działa.

 Intuicje

Mówi się, że kobiety na ogół mają dobrą intuicję.  Jednak za pomocą mantr te intuicje można wzmocnić.  Mężczyźni mogą również stać się bardziej intuicyjni, używając mantr.  Mantry sprawiają, że twój umysł jest bardziej skupiony i zdolny do odbierania sygnałów wysyłanych z innych części ciała.  Sprawia również, że stają się bardziej świadomi wszystkiego, co dzieje się wokół nich.

Ponadto mówi się, że mantry pomagają w praktycznym wykorzystaniu zdolności do intuicji.  Kiedy śpiewasz mantry, język zwykle uderza w podniebienie.  Budzi to niektóre sygnały wysyłane do części ciała zwanej podwzgórzem;  to z kolei wysyła te pozytywne sygnały do ​​reszty ciała i umysłu.

Im częściej recytujesz mantry, tym bardziej mózg jest przebudzany przez to stukanie.  Podświadome i nieświadome części mózgu stają się świadome.  Daje to poczucie świadomości swojego otoczenia, a także swoich uczuć.  To również sprawia, że ​​osoba jest bardziej świadoma otaczających ją ludzi.  Odwraca uwagę od potrzeb i pragnień danej osoby i koncentruje się na tym, co czują i chcą inni.  To z kolei może pomóc osobie stać się bardziej wrażliwą na uczucia innych ludzi.

Mantra pomaga uspokoić umysł i skupić się na tym, co dzieje się wokół ciebie.  Jest to jeden z powodów, dla których intuicyjne zdolności człowieka stają się bardziej podwyższone.