Profilaktyka w Zambrowie

W połowie listopada wraz z naszymi profilaktykami – Leszkiem Korzenieckim i Mirkiem Kolah Kolczykiem prowadziliśmy spotkania w Zambrowie. Uczniowie województwa podlaskiego chętnie słuchali nie tyle naszych wykładów, co praktycznych wskazówek jak nie dać się wysterować na minę.  Powstał reportaż z prowadzonych przez nas działań, który można przeczytać (oraz obejrzeć) na stronie: https://zambrow.org/

Częstokocham zorganizowali spotkanie w swoim mieście

Mieliśmy okazję przeprowadzić spotkania w Częstochowie – wszystko dzięki organizatorom z Częstokocham, którzy kochają swoje miasto i umożliwili nam podzielić się naszą miłością do wolności!  Spotkaliśmy się z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego – bardzo cieszymy się, że mogliśmy prowadzić działania profilaktyczne w kolejnym mieście!

Antymina w Radiu Kielce

Podczas działań w województwie świętokrzyskim w Radiu Kielce pojawił się reportaż o naszym Projekcie. Niesamowite, że od początku września prowadziliśmy ponad 160 spotkań w całej Polsce… Zachęcamy do zapoznania się z materiałem na stronie www.radio.kielce.pl

Poznajemy Śląsk

Dzisiaj odwiedziliśmy Miedźno w woj. śląskim. Na spotkania przyszło bardzo wielu uczniów! W naszym odczuciu to spotkanie było niesamowite – czasem zdarzały się spotkania pełne szczególnego posłuchu, chęci ze strony uczniów, by także dzielić się swoimi historiami czy rozmawiać indywidualnie.
Jesteśmy poruszeni każdym takim spotkaniem i możliwością poznania nowych osób. Wierzymy, że każda historia młodego człowieka ma znaczenie i chętnie dzielimy się naszą miłością do wolności! 

Spotkania w Sępólnie Krajeńskim

Podczas naszych spotkań zwracamy uwagę m.in. na to, że jest ALTERNATYWA. Dla narkotyków, dla ściągających w dół relacji, dla życia bez sensu i pozbawionego pasji.  
Wielu z uczestników spotkań zaznacza, że kiedy doświadczają dobrych, wartościowych relacji, rodziny pełnej miłości, kiedy młodzi ludzie mają pasję, poświęcają swój czas na sport, zajęcia wspólnoty, czy podróże – wtedy nie mają potrzeby sięgać po używki. Antymina to spotkania prowadzone właśnie z miłości do wolności.

II tura konkursu dobiega końca

Przypominamy o trwającym nadal konkursie, który możecie znaleźć powyżej w zakładce KONKURS. Do 20 listopada trwa II tura, w której kolejny raz rozlosujemy zwycięzców. Możecie wygrać maxi-singiel Kolah „Nauka latania” i specjalne niespodzianki! 

Do tej pory już niemal 500 osób skorzystało z formularza i odpowiedziało na proste pytania, które zbliżają każdego do nagrody. Jeśli jeszcze nie wzięliście udziału w naszym konkursie, zróbcie to jak najszybciej! 🙂

Możliwość docierania do setek osób

W zeszłym tygodniu odwiedziliśmy m.in. Lubin!
Jesteśmy już bliżej końca naszego projektu, przed nami jeszcze kilkadziesiąt spotkań w szkołach. Czy wiecie, że każde nasze spotkanie to:
– prezentacja wykonawców,
– dwie części o charakterze profilaktycznym wraz z realnymi historiami naszego zespołu,
– prezentacja muzyczna, rap i freestyle,
– sesja Q&A, rozmowy z uczestnikami,
– możliwość indywidualnego spotkania z terapeutą?
Kochani, korzystajcie z tych spotkań na maxa!

Uzależnienie od marihuany

Czy wiecie, że aż 30% osób, które zgłaszają się po pomoc do specjalistycznych ośrodków, uzależniona jest od marihuany? Może ona być szczególnie niebezpieczna dla dzieci i młodzieży w okresie dojrzewania, zagrażając ich zdrowiu, samopoczuciu, i wpływając na przyszłe dorosłe życie. Także wiele osób, które biorą udział w spotkaniach Antyminy przychodzi do nas i mówi o swoich doświadczeniach z „trawą”, których bardzo żałuje… zniszczone relacje, problemy w szkole, sięganie po mocniejsze używki. Nasi profilaktycy opowiadają o tym, jak łatwo wpaść w pułapkę bez wyjścia. Nie daj się wysterować na minę!

Spotkania z młodszymi i starszymi

Nie próżnujemy! Każdego tygodnia odwiedzamy kilka miast, zwykle spotykamy kilkuset uczniów dziennie z różnych szkół, podstawowych i średnich. 
Niestety po używki sięgają dzieci nawet w wieku poniżej 12 lat. Młody organizm uzależnia się niezwykle szybko, a cena jest naprawdę wysoka… Dlatego ważne jest, żeby rozmawiać już z najmłodszymi.
Obok zdjęcie z Knurowa.  

Zakończona I tura konkursu

Koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki KONKURS, jeśli tego jeszcze nie zrobiliście! Właśnie zakończyliśmy I turę konkursu i wybraliśmy zwycięzców – 20 osób, które otrzymają od nas specjalne nagrody! Sprawdźcie swoje skrzynki mailowe, czy to nie Wy macie otrzymać maxi-singiel albo głośnik JBL!
Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w konkursie – Wasze odpowiedzi są niesamowite i wiele nam mówią, zarówno o Was, Waszych historiach i przemyśleniach, jak i o naszych spotkaniach. Chcemy, żeby były coraz lepsze i pełne najlepszych treści. Wszystko dla Was! 🙂 Z miłości do wolności!

Spotkania w całej Polsce

Za nami świetne spotkania w Tucholi. Wraz z Leszkiem Korzenieckim, jednym z profilaktyków Antyminy, mogliśmy w ostatnich tygodniach spotkać się z setkami młodych ludzi. Czasami są tygodnie, kiedy spotykamy nawet 3000 młodych ludzi. Właśnie jesteśmy znowu w Gliwicach na kolejnych spotkaniach, a jutro ruszamy do Zakopanego!
Może powinniśmy liczyć kilometry, które przebywamy każdego tygodnia…? 🙂 

Pole minowe

Kochani, czy wiecie, że osoby, które zażywały substancje psychoaktywne, często są świadome wielkich szkód, których doznały? Przestrzegają przed sięganiem po takie środki, a wśród najgroźniejszych (tych, które najbardziej zniszczyły ich życie i wywołały największe problemy) wymieniają: alkohol, dopalacze, heroinę czy amfetaminę? Często również Wy, po spotkaniach w szkołach, podchodzicie do nas, by podzielić się swoją historią i wnioskami, że cena wejścia na pole minowe jest zbyt wielka. Doceniamy każde takie spotkanie z Wami i powtarzamy:
Nie dajcie się wysterować na minę!

Piątki dla uczniów z Kielc

W tym tygodniu prężnie działamy w województwie świętokrzyskim, a dokładnie w Kielcach. To już piąte spotkanie w tym mieście, więc przybijamy piątki wszystkim uczniom z Kielc!🖐

Spotkania w Knurowie

W pierwszym tygodniu września przeprowadziliśmy 5 spotkań w Knurowie dla łącznie ponad 500 uczniów szkół podstawowych. 
Chcieliśmy sobie zrobić zdjęcie, ale powstrzymuje nas RODO 😉

Rusza kolejna edycja "Antyminy"!

Artystyczny Program Profilaktyki Uzależnień „ANTYMINA” rezalizowany jest ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Przeciwdziałania przyczynom przestępczości. W tym sezonie planujemy organizację spotkań m.in. na Śląsku (Katowice, Gliwice), w Kielcach, Tucholi oraz na Mazurach. Kochani, dzięki temu aż 160 spotkań profilaktycznych w tym roku może się odbyć w Waszych szkołach bez ponoszenia żadnych kosztów! Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem spotkania w szkole lub innym ośrodku w powyższych regionach, napiszcie do nas! 

Zaczynamy!

Jeśli szukasz wsparcia:

www.narkomania.gov.pl
Telefon zaufania: narkomani - 801 199 990
Czynny codziennie w godz. 16:00-21:00

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

http://www.parpa.pl/index.php/przeciwdzialanie-przemocy

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie

Niebieska Linia: 800 12 00 02

ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW FUNDUSZU SPRAWIEDLIWOŚCI, KTÓREGO DYSPONENTEM JEST MINISTER SPRAWIEDLIWOŚCI

Close Menu